Joga Nidra – atsipalaidavimo praktika

Išvertus iš sanskrito kalbos joga reiškia ryšys, jungtis, o nidra – miegas. Tai miegas su sąmoningumo pėdsakais. Tai sąmonės būsena tarp aktyvumo ir sapnų. Protas veikia pasąmoniniu lygmeniu.

Šiais laikais pagrindinės problemos nėra badas, skurdas, karas ar narkotikai. Tai įtampa, didžiulė įtampa. Jeigu žinote kaip susitvarkyti su įtampa, žinote kaip įveikti visas savo gyvenimo problemas.

Jei gebate kontroliuoti įtampą, tuomet galite kontroliuoti emocijas, pyktį, priklausomybes. Tuomet galite kontroliuoti širdies ligas, aukštą kraujo spaudimą, leukemiją, anginą. Įtampa būna trijų rūšių – raumenų, emocinė ir protinė.

Žmogaus, kuris patiria didžiulę įtampą, miegas nėra kokybiškas. Žmogus užmiega galvodamas apie savo problemas, įsitempęs. Tokiu atveju miegant kūnas lieka įsitempęs, smegenys vis dar analizuoja problemas, kankina nemalonūs sapnai ir atsikėlęs jis jaučiasi toks pats pavargęs.

Kol žmogus neišsivaduos iš visų trijų tipų įtampos jis niekada nebus atsipalaidavęs. JogaNidra padeda atsikratyti visų trijų tipų įtampos. 1 valanda Joga Nidra praktikos atitinka 4 valandas kokybiško nakties miego.

Joga Nidra – atsipalaidavimo praktikos eiga:

 1. Jogos praktika paruošianti kūną Joga Nidra
 2. Sąmoningas atsipalaidavimas – išsiguldoma į atsipalaidavimo padėtį (shavasana), klausomąsi praktiką vedančio žmogaus balso ir mintyse daromos užduotys:
  Sąmonės rotacija – klausomąsi įvardijamos kūno dalies, mintyse kūno dalis pakartojama, galvojama apie įvardintą kūno dalį (įsivaizduoti nebūtina).
  Vidinis troškimas (Sankalpa) – sugalvojamas noras, tikslas ką norime pakeisti gyvenime. Geriausiai sugalvoti norą, kuris keistų Jūsų asmenybę, Jūsų svajonių gyvenimo link.
  Kvėpavimo stebėjimas – stebimas kvėpavimas ir kūno dalys dalyvaujančios jame, skaičiuojami įkvėpimai ir iškvėpimai.
  Vizualizacija – įsivaizduojama tai ką pasakoja praktikos vedantysis.
 3. Arbatos ir pokalbių laikas. Jo metu galite užduoti iškilusius klausimus, pasidalinti įspūdžiais ir emocijomis.