Pilates treniruotės

Joseph H. Pilates (1883-1967) sukurta kūno tobulinimo metodika. Po jo mirties buvo įkurta daug Pilates metodo mokyklų. Viena jų MK Pilates, kuri ruošia Pilates mokytojus visame pasaulyje.

Pilates metodas turi 6 pagrindinius principus:

  • Koncentracija – pratimo metu dėmesys skiriamas jo atlikimui, pastangoms išlaikyti kūno padėtį ir kvėpavimą.
  • Kontrolė – pratimo pradžioje kūnas sustatomas į neutralią padėtį, judesiai atliekami tik per sąnarius kurių reikia pratimui. Jei kažkurios dalies judinti nereikia, ji turi išlikti neutralioje padėtyje.
  • Stiprus kūno centras – tai vidinių nugaros, pilvo, dubens dugno raumenų ir kvėpuojamosios diafragmos įdarbinimas ir stiprinimas visų pratimų metu.
  • Tikslumas – netiksliai atliekamas judesys neturi jokios vertės, todėl būtina kuo tiksliau atlikti atliekamą judesį.
  • Tėkmė – visi judesiai atliekami tėkmėje vienas su kitu ir kvėpavimu.
  • Kvėpavimas – treniruočių metu įkvepiama per nosį, iškvepiama per burną ar nosį taip, kad padėtų įdarbinti kūno centrą

Visos treniruotės metu išlaikomos neutralios dubens, nugaros, pečių, galvos padėtys. Įdarbinami vidiniai raumenys stabilizatoriai atsakingi už laikyseną. Dažniausios kelių, nugaros, kaklo skausmų priežastys yra netaisyklinga laikysena dėl raumenų disbalanso (tarp kairės ir dešinės pusių, bei tarp priekinės ir nugarinės pusių). Todėl Pilates treniruočių metu daugiausiai dirbama su raumenimis atsakingais už laikyseną. Pilates metodo tikslas yra, kad žmogus taisyklingiau judėtų kasdienėje veikloje, o ne tik ant kilimėlio.

Treniruotėje rodomi kelių lygių to paties pratimo variantai ir žmogus pasirenka jam tinkamą pagal fizinį pasirengimą, todėl toje pačioje treniruotėje gali dalyvauti skirtingo amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonės. Naudojamos priemonės: terapiniai kamuoliai, volai, softball kamuoliukai, elastinės juostos, diržai. Priemonės padeda geriau išmokti ir kontroliuoti judesius, suprasti ar judesys atliekamas teisingai, taip pat gali palengvinti ar pasunkinti pratimą.